-
ALPSKO SMUČANJE
-
SKOKI / POLETI
-
SMUČARSKI TEK
-
SNOWBOARD
-
BIATLON
<
>
SLOVENSKI USPEHI
-
ZMAGE, MEDALJE, GLOBUSI
-
EKIPNI DOSEŽKI
-
SLOVENSKE LEGENDE
-
TINA MAZE
<
>
DVOJNE ZMAGE:
01. Sestrierres, SL 85/86 (1.Petrovič, 2.Križaj) 02. Kranjska Gora, SL 86/87 (1.Križaj, 2.Petrovič) 03. Sarajevo, SL 86/87 (1.Benedik, 2.Križaj) DVA/E NA STOPNIČKAH (razen dvojnih zmag) 01. Wengen, SL 85/86 (1.Petrovič, 3.Križaj) 02. Kranjska Gora, SL 90/91 (1.Bokal, 3.Šarec) 03. Bormio, VS 94/95 (1.Pretnar, 3.Hrovat) 04. St. Anton, SL 95/96 (2.Hrovat, 3.Koren) 3 MED 5: 01. Val d'Isere, VS 79/80 (2.Križaj, 4.Strel, 5.Kuralt) 02. Maribor, VS 94/95 (2.Pretnar, 4.Hrovat, 5.Suhadolc) 03. Bormio SL 94/95 (3.Hrovat, 4.Koren, 5.Pretnar) |
Na moškem slalomu v Schladmingu 23.01.2001 se je kar 8 Slovencev uvrstilo v 2. tek. Uvrstitve: 3.Kunc, 6.Košir, 7.Vrhovnik, 8.Mlekuž, 13.Grubelnik, 18.Miklavc, 21.Pavlovčič. Valenčič je odstopil v 2. teku.
|
|
SLOVENSKI USPEHI
-
ZMAGE, MEDALJE, GLOBUSI
-
EKIPNI DOSEŽKI
-
SLOVENSKE LEGENDE
<
>
01. Primož Ulaga (1) SK (1) Thunder Bay, 21.02.81
02. Primož Ulaga (2) SK (2) Planica, 27.03.83 03. Primož Ulaga (3) SK (3) Lake Placid, 17.12.83 04. Primož Ulaga (4) SK (4) Thunder Bay, 07.12.85 05. Primož Ulaga (5) SK (5) Thunder Bay, 08.12.85 06. Primož Ulaga (6) SK (6) Innsbruck, 04.01.87 07. Primož Ulaga (7) SK (7) Sapporo, 25.01.87 08. Primož Ulaga (8) SK (8) Planica, 26.03.88 09. Primož Ulaga (9) SK (9) Planica, 27.03.88 10. Franci Petek (1) SK (10) Engelberg, 11.02.90 11. Primož Peterka (1) SK (11) Zakopane, 27.01.96 12. Primož Peterka (2) SK (12) Falun, 13.03.96 13. Primož Peterka (3) SK (13) Kuusamo, 08.12.96 14. Primož Peterka (4) SK (14) Harrachow, 15.12.96 15. Primož Peterka (5) SK (15) Garmisch, 01.01.97 16. Primož Peterka (6) SK (16) Engelberg, 11.01.97 17. Primož Peterka (7) SK (17) Engelberg, 12.01.97 18. Primož Peterka (8) POL (1) Kulm, 09.02.97 19. Primož Peterka (9) SK (18) Falun, 13.03.97 20. Primož Peterka (10) SK (19) Zakopane, 18.01.98 21. Primož Peterka (11) SK (20) Lahti, 08.03.98 22. Primož Peterka (12) SK (21) Falun, 11.03.98 23. Primož Peterka (13) SK (22) Oslo, 15.03.98 24. Primož Peterka (14) SK (23) Kuusamo, 29.11.02 25. Primož Peterka (15) SK (24) Garmisch, 01.01.03 26. Peter Žonta (1) SK (25) Innsbruck, 04.01.04 27. Robert Kranjec (1) SK (26) Kuusamo, 26.11.05 28. Rok Urbanc (1) SK (27) Zakopane, 20.01.07 29. Robert Kranjec (2) POL (2) Kulm, 09.01.10 30. Robert Kranjec (3) POL (3) Kulm, 15.01.12 31. Ekipa-m (1) (J. Tepeš, Šinkovec, Prevc P., Kranjec) POL(4) Oberstdorf,19.02.12 32. Robert Kranjec (4) POL (5) Planica, 16.03.12 33. Ekipa-m (2) (J. Tepeš, Kranjec, Prevc, Hvala) SK (28) Zakopane, 11.01.13 34. Robert Kranjec (5) POL (6) Vikersund, 27.01.13 35. Ekipa-m (3) (J. Tepeš, Hvala, Prevc P., Kranjec) SK (29) Willingen, 09.02.13 36. Jaka Hvala (1) SK (30) Klingenthal, 13.02.13 37. Ekipa-m (4) (J. Tepeš, Prevc P., Pograjc, Kranjec) POL (7) Planica, 23.03.13 38. Jurij Tepeš (1) POL (8) Planica, 24.03.13 39. Ekipa-m (5) (J. Tepeš, Kranjec, Hvala, Prevc P.) SK (31) Klingenthal, 23.11.13 40. Peter Prevc (1) POL (9), Kulm, 12.01.14 41. Ekipa-m (6) (J. Tepeš, Kranjec, Damjan, Prevc P.) SK (32) Zakopane, 18.01.14 42. Peter Prevc (2) SK (33) Sapporo, 25.01.14 43. Jernej Damjan (1) SK (34) Sapporo, 26.01.14 44. Peter Prevc (3) SK (35) Planica, 23.03.14 45. Špela Rogelj (1) SK (36) Lillehammer, 05.12.14 46. Peter Prevc (4) SK (37) Sapporo, 24.01.15 47. Ekipa-m (7) (J. Tepeš, Dežman, Damjan, Prevc P.) SK(38) Willingen, 31.01.15 48. Peter Prevc (5) POL (10) Vikersund, 14.02.15 49. Peter Prevc (6) POL (11) Planica, 20.03.15 50. Ekipa-m (8) (J. Tepeš, Semenič, Kranjec, Prevc P.) POL (12) Planica, 21.03.15 51. Jurij Tepeš (2) POL (13) Planica, 22.03.15 52. Peter Prevc (7) SK (39) Nizhny Tagil, 13.12.15 53. Peter Prevc (8) SK (40) Engelberg, 19.12.15 54. Peter Prevc (9) SK (41) Engelberg, 20.12. 15 55. Peter Prevc (10) SK (42) Garmisch, 01.01.16 56. Peter Prevc (11) SK (43) Innsbruck, 03.01.16 57. Peter Prevc (12) SK (44) Bischofshofen, 06.01.16 58. Peter Prevc (13) SK (45) Willingen, 10.01.16 59. Peter Prevc (14) SK (46) Sapporo, 30.01.16 60. Ekipa-m (9) (J. Tepeš, Prevc D., Kranjec, Prevc P.) SK (47) Oslo, 06.02.16 61. Peter Prevc (15) SK (48) Trondheim, 10.02.16 62. Robert Kranjec (6) POL (14) Vikersund, 12.02.16 63. Maja Vtič (1) SK (49) Ljubno, 13.02.16 64. Peter Prevc (16) POL (15) Vikersund, 13.02.16 65. Peter Prevc (17) POL (16) Vikersund, 14.02.16 66. Peter Prevc (18) SK (50) Almaty, 27.02.16 67. Peter Prevc (19) SK (51) Almaty, 28.02.16 68. Peter Prevc (20) POL (17) Planica, 17.03.16 69. Robert Kranjec (7) POL (18) Planica, 18.03.16 70. Peter Prevc (21) POL (19) Planica, 20.03.16 71. Domen Prevc (1) SK (52) Kuusamo, 25.11.16 72. Domen Prevc (2) SK (53) Klingenthal, 04.12.16 73. Domen Prevc (3) SK (54) Lillehammer, 10.12.16 74. Domen Prevc (4) SK (55) Engelberg, 18.12.16 75. Peter Prevc (22) SK (56) Sapporo, 11.02.17 76. Jernej Damjan (2) SK (57) Kuusamo, 26.11.17 77. Anže Semenič (1) SK (58) Zakopane, 28.01.18 78. Timi Zajc (1) POL (20) Oberstdorf, 01.02.19 79. Ekipa-m (10) (Semenič, Prevc P., Prevc D., Zajc) POL(21) Vikersund, 16.03.19 80. Domen Prevc (5) POL (22) Vikersund, 17.03.19 81. Peter Prevc (23) SK (59) Lillehammer, 09.03.20 82. Ekipa-ž (11) (Klinec, Rogelj, Bogataj, Križnar) SK (60) Ljubno, 23.01.21 83. Nika Križnar (1) SK (61) Hinzenbach, 05.02.21 84. Nika Križnar (2) SK (62) Rasnov, 18.02.21 85. Ema Klinec (1) SK (63) Nizhny Tagil, 27.11.21 86. Anže Lanišek (1) SK (64) Rukka, 28.11.21 87. Nika Križnar (3) SK (65) Ljubno, 31.12.21 88. Ekipa-m (12) (Kos, Prevc P., Zajc, Lanišek) SK (66) Zakopane, 15.01.22 89. Ekipa-mž (13) (Klinec, Prevc C., Bogataj, Lanišek) SK (67) Willingen, 28.01.22 90. Nika Križnar (4) SK (68) Willingen, 30.01.22 91. Urša Bogataj (1) SK (69) Hinzenbach, 26.02.22 92. Nika Križnar (5) SK (70) Hinzenbach, 27.02.22 93. Ekipa-mž (14) (Bogataj, Kos, Križnar, Zajc) SK (71) Oslo, 04.03.22 94. Urša Bogataj (2) SK (72) Oberhof, 12.03.22 95. UršaBogataj (3) SK (73) Oberhof, 13.03.22 96. Timi Zajc (2) POL (23) Oberstdorf, 20.03.22 97. Žiga Jelar (1) POL (24) Planica, 25.03.22 98. Ekipa-m (15) (Jelar, Prevc P., Zajc, Lanišek) POL (25) Planica, 26.03.22 99. Anže Lanišek (2) SK (74) Rukka, 26.11.22 100. Anže Lanišek (3) SK (75) Titisee-Neustadt, 09.12.22 101. Anže Lanišek (4) SK (76) Engelberg, 17.12.22 102. Anže Lanišek (5) SK (77) Oslo, 11.03.23 103. Ema Klinec (2) SK (78) Oslo, 12.03.23 104. Timi Zajc (3) POL (26) Planica, 02.04.23 105. Nika Prevc (1) SK (79) Engelberg, 16.12.23 106. Nika Prevc (2) SK (80) Garmisch-Partenkirchen 30.12.23 107. Anže Lanišek (6) SK (81) Garmisch-Partenkirchen, 01.01.24 108. Nika Prevc (3) SK (82) Villach, 03.01.24 109. Nika Prevc (4) SK (83) Villach, 04.01.24 110. Dvojice-m (1) (Kos, Lanišek) SK (84) Wisla, 13.01.24 111. Nika Prevc (5) SK (85) Zao, 19.01.24 112. Dvojice-ž (2) (Križnar, Prevc) SK (86) Zao, 20.01.24 113. Nika Prevc (6) SK (87) Ljubno, 28.01.24 114. Lovro Kos (1) SK (88) Lake Placid, 10.02.24 115. Domen Prevc (6) SK (89) Sapporo, 18.02.24 116. Dvojice-m (2) (Zajc, D.Prevc) POL (27) Oberstdorf, 23.02.24 117. Timi Zajc (4) POL (28) Oberstdorf, 24.02.24 118. Nika Križnar (6) SK (90) Lahti, 01.03.24 119. Lovro Kos (2) SK (91) Lahti, 01.03.24 120. Nika Prevc (7) SK (92) Trondheim, 13.03.24 |
3. Matjaž Debelak (1) OI (1) VS (1) Calgary, 23.02.88
2. Ekipa (1) (Ulaga, Debelak M., Zupan, Tepeš M.) OI (2) VS (2) Calgary, 24.02.88 2. Primož Ulaga (1) SP (1) POL (1) Oberstdorf, 15.03.88 1. Franci Petek (1) SP (2) VS (3) Predazzo, 10.02.91 3. Urban Franc (1) SP (3) POL (2) Kulm, 11.02.96 3. Ekipa (2) (Fras, Peterka, Kranjec, Žonta) OI (3) VS (4) Salt Lake City, 18.02.02 1. Rok Benkovič (1) SP (4) SS (1) Oberstdorf, 19.02.05 3. Ekipa (3) (Peterka, Bogataj, Benkovič, Damjan) SP(5) SS(2) Oberstdorf, 20.02.05 3. Ekipa (4) (Prevc P., Tepeš J., Damjan, Kranjec) SP (6) VS (5) Oslo, 05.03.11 1. Robert Kranjec (1) SP (7) POL (4) Vikersund, 25.02.12 3. Ekipa (5) (Damjan, J. Tepeš, Šinkovec, Kranjec) SP(8) POL(5) Vikersund, 26.02.12 3. Peter Prevc (1) SP (9) SS (2) Predazzo, 23.02.13 2. Peter Prevc (2) SP (10) VS (6) Predazzo, 28.02.13 2. Peter Prevc (3) OI (4) SS (3) Sochi, 09.02.14 3. Peter Prevc (4) OI (5) VS (7) Sochi, 15.02.14 3. Peter Prevc (5) SP (11) POL (6) Harrachow, 15.03.14 1. Peter Prevc (6) SP (12) POL (7) Kulm, 16.01.16 2. Ekipa (6) (Damjan, Prevc D., Semenič, Prevc P.)SP(13) POL(8) Oberstdorf, 21.01.18 1. Ema Klinec (1) SP (14) SS (4) Oberstdorf, 25.02.21 2. Ekipa-ž (7) (Križnar, Rogelj, Bogataj, Klinec) SP (15) SS (5) Oberstdorf, 26.02.21 3. Anže Lanišek (1) SP (16) SS (6) Oberstdorf, 27.02.21 3. Nika Križnar (1) SP (17) VS (8) Oberstdorf, 03.03.21 1. Urša Bogataj (1) OI (6) SS (7) Peking, 05.02.22 3. Nika Križnar (2) OI (7) SS (8) Peking, 05.02.22 1. Ekipa-mž (8) (Križnar, Zajc, Bogataj, P.Prevc) OI (8) SS (9) Peking, 07.02.22 2. Ekipa-m (9) (Kos, C.Prevc, Zajc, P.Prevc) OI (9) VS (10) Peking, 14.02.22 2. Timi Zajc (1) SP (18) POL (9) Vikersund, 12.03.22 1. Ekipa-m (10) (D.Prevc, P.Prevc, Zajc, Lanišek) SP(19) POL(10)Vikersund, 13.03.22 3. Ekipa-mž (11) (Križnar, Zajc, Klinec, Lanišek) SP (20) SS (10) Planica, 26.02.23 1. Timi Zajc (2) SP (21) VS (11) Planica, 03.03.23 1. Ekipa-m (12) SP (22) VS (12) (Kos, Jelar, Zajc, Lanišek) Planica, 04.03.23 3. Timi Zajc (3) SP (23) POL (10) Kulm, 27.01.24 1. Ekipa-m (13) (Kos, P.Prevc, D.Prevc, Zajc) SP(24) POL(11) Kulm, 28.01.24 1. Primož Peterka (1) POL (1) 96/97
2. Primož Peterka (2) SK (1) 96/97 3. Primož Peterka (3) SK (2) 97/98 4. Robert Kranjec (1) POL (2) 09/10 5. Robert Kranjec (2) POL (3) 11/12 6. Peter Prevc (1) POL (4) 13/14 7. Peter Prevc (2) POL (5) 14/15 8. Peter Prevc (3) SK (3) 15/16 9. Peter Prevc (4) POL (6) 15/16 10. Nika Križnar (1) SK (4) 20/21 11. Žiga Jelar (1) POL (7) 21/22 12. Nika Prevc (1) SK (5) 23/24 1. Primož Peterka 96/97 (7-1-2-3#1)
1. Peter Prevc 15/16 (3-1-1-1#1) 1. Nika Prevc 23/24 (1-5#1) 2. Nika Križnar 21/22 (1-5#2) 3. Peter Žonta 03/04 (11-9-1-3#3) 3. Peter Prevc 14/15 (3-3-11-4#3) 3. Anže Lanišek 22/23 (10-2-3-2#3) 4 Peter Prevc (Garmisch, Innsbruck, Bischofshofen, Willingen 15/16)
3 Peter Prevc (Nizhny Tagil, Engelberg I, Engelberg II 15/16) 2 Primož Ulaga (Thunder Bay I, Thunder Bay II 85/86) 2 Primož Ulaga (Planica I, Planica II 87/88) 2 Primož Peterka (Engelberg I, Engelberg II 96/97) 2 Primož Peterka (Lahti, Falun 97/98) 2 Nika Prevc (Engelberg, Garmisch 23/24) 2 Nika Prevc (Villach I, Villach II 23/24) 120m Janez Polda Planica 17.03.1948
141m Jože Šlibar Oberstdorf 24.02.1961 181m Bogdan Norčič Planica 20.03.1977 250m Peter Prevc Vikersund 14.02.2015 203m Ema Klinec Vikersund 18.03.2023 226m Ema Klinec Vikersund 19.03.2023 |
MOŠTVENE ZMAGE (18):
Oberstdorf 11/12-m, Zakopane 12/13-m, Willingen 12/13-m, Planica 12/13-m, Klingenthal 13/14-m, Zakopane 13/14-m, Willingen 14/15-m, Planica 14/15-m, Oslo 15/16-m, Vikersund 18/19-m, Ljubno 20/21-ž, Zakopane 21/22-m, Willingen 21/22-mž, Oslo 21/22-mž, Planica 21/22-m, Wisla 23/24-m2, Zao 23/24-ž2, Oberstdorf 23/24 m2, ČETVORNA ZMAGA: 01. Planica, 25.03.22 (1.Jelar, 2.Prevc P., 3.Lanišek, 4.Zajc) TROJNE ZMAGE (razen četvorne): 01. Sapporo, 26.01.14 (1.Prevc P., 2.Damjan, 3.Kranjec) 02. Sapporo, 30.01.16 (1.Prevc P., 2.Prevc D., 3.Kranjec) 03. Oberhof, 13.03.22 (1.Bogataj, 2.Križnar, 3.Klinec) DVOJNE ZMAGE (razen četvorne in trojnih): 01. Sapporo, 25.01.87 (1.Ulaga, 2.Tepeš M.) 02. Planica, 27.03.88 (1.Ulaga, 2.Lotrič) 03. Sapporo, 25.01.14 (1.Prevc P., 2.Damjan) 04. Planica, 20.03.15 (1.Prevc P., 2.Tepeš J.) 05. Planica, 22.03.15 (1.Tepeš J., 2.Prevc P.) 06. Engelberg, 19.12.15 (1.Prevc P., 2.Prevc D.) 07. Planica, 18.03.16 (1.Kranjec, 2.Prevc P.) 08. Planica, 20.03.16 (1.Prevc P., 2.Kranjec) 09. Hinzenbach, 05.02.21 (1.Križnar, 2.Klinec) 10. Nizhny Tagil, 27.11.21 (1.Klinec, 2.Bogataj) 11. Hinzenbach, 26.02.22 (1.Bogataj, 2.Križnar) 12. Oberhof, 12.03.22 (1.Bogataj, 2.Križnar) 13. Planica, 02.04.23 (1.Zajc, 2.Lanišek) 14. Engelberg, 16.12.23 (1.Prevc N., 2.Klinec) 15. Oberstdorf, 24.02.24 (1.Zajc, 2.Prevc P.) DVE ZMAGI NA EN DAN: 13.02.2016 (Prevc P. POL Vikersund, Vtič SK Ljubno) 01.03.2024 (Križnar SKO Lahti, Kos SKO Lahti) |
POKAL NARODOV:
1. Ženske 21/22 2. Moški 21/22 2. Ženske 20/21 2. Moški 15/16 2. Ženske 12/13 3. Moški 13/14 3. Ženske 13/14 3. Ženske 15/16 2 NA STOPNIČKAH (razen četvorne, trojnih in dvojnih zmag): 01. Engelberg, 11.02.90 (1.Petek, 3.Ulaga) 02. Planica, 24.03.13 (1.Tepeš J., 3.Prevc P.) 03. Zao, 23.01.16 (2.Vtič, 3.Klinec) 04. Ljubno, 13.02.16 (1.Vtič, 3.Rogelj) 05. Vikersund, 13.02.16 (1.Prevc P., 3.Kranjec) 06. Planica, 17.03.16 (1.Prevc P., 3.Kranjec) 07. Kuusamo, 25.11.16 (1.Prevc D., 3.Prevc P.) 08. Zakopane, 28.01.18 (1.Semenič, 3.Prevc P.) 09. Ljubno, 31.12.21 (1.Križnar, 3.Klinec) 10. Lillehammer, 02.03.22 (2.Križnar, 3.Bogataj) 11. Oberstdorf, 19.02.22 (2.Jelar, 3.Zajc) 12. Hinzenbach, 10.02.23 (2.Klinec, 3.Prevc N.) 13. Villach, 04.01.24 (1.Prevc N., 2.Križnar) 3 MED 5 (razen četvorne in trojnih zmag): 01. Vikersund, 27.01.13 (1.Kranjec, 5.Tepeš J., 5.Prevc P.) 02. Sapporo, 25.01.14 (1.Prevc P., 2.Damjan, 4.Kranjec) 03. Ljubno, 31.12.21 (1.Križnar, 3.Klinec, 4.Bogataj) 04. Oberstdorf, 19.03.22 (2.Jelar, 3.Zajc, 4.Lanišek) 05. Planica, 02.04.23 (1.Zajc, 2.Lanišek, 4.D.Prevc) |
SLOVENSKI USPEHI
-
ZMAGE, MEDALJE, GLOBUSI
-
EKIPNI DOSEŽKI
-
SLOVENSKE LEGENDE
<
>
01. Petra Majdič (1) Šprint – k (1) Drammen, 09.03.06
02. Petra Majdič (2) Šprint – k (2) Kuusamo, 25.11.06 03. Petra Majdič (3) 10 km – k* (1) Oberstdorf, 03.01.07 04. Petra Majdič (4) Šprint – k (3) Stockholm, 21.03.07 05. Petra Majdič (5) Šprint – k (4) Kuusamo, 01.12.07 06. Petra Majdič (6) Šprint – k (5) Canmore, 23.01.08 07. Petra Majdič (7) Šprint – k (6) Otepaä, 10.02.08 08. Petra Majdič (8) Šprint – k (7) Kuusamo, 29.11.08 09. Petra Majdič (9) Šprint – p (1) Davos, 14.12.08 10. Petra Majdič (10) Šprint – p (2) Düsseldorf, 21.12.08 11. Petra Majdič (11) Šprint – k (8) Otepaä, 25.01.09 12. Petra Majdič (12) Šprint – p (3) Valdidentro, 13.02.09 13. Petra Majdič (13) Šprint – p (4) Lahti, 07.03.09 14. Petra Majdič (14) Šprint – k (9) Trondheim, 12.03.09 15. Petra Majdič (15) 30 km – k (1) Trondheim, 14.03.09 16. Petra Majdič (16) Šprint – k* (10) Stockholm, 18.03.09 17. Petra Majdič (17) Šprint – p (5) Davos, 13.12.09 18. Petra Majdič (18) Prolog 2,8 km – p* (1) Oberhof, 01.01.10 19. Petra Majdič (19) Šprint – k* (11) Oberhof, 03.01.10 20. Petra Majdič (20) 10 km – k (2) Val di Fiemme, 09.01.10 21. Vesna Fabjan (1) Šprint – p (6) Ryabinsk, 22.01.10 22. Petra Majdič (21) Šprint – k* (12) Oberstdorf, 02.01.11 23. Petra Majdič (22) Šprint – p* (7) Toblach, 05.01.11 24. Petra Majdič (23) Šprint – k (13) Otepaä, 23.01.11 25. Vesna Fabjan (2) Šprint - p (8) Ryabinsk, 05.02.11 26. Petra Majdič (24) Šprint - k* (14) Stockholm, 16.03.11 27. Anamarija Lampič (1) Šprint - k (15) PyeongChang 03.02.17 28. Anamarija Lampič (2) Šprint-p* (9) Lenzerheide 29.12.19 29. Anamarija Lampič (3) Šprint-k* (16) Val di Fiemme 04.01.20 30. Ekipa-ž (1) (Urevc /Lampič) Šprint-p (10) Ulricehamm, 07.02.21 *Stage WC (Tour de Ski, Skandinavska turneja - posebno točkovanje) |
2. Petra Majdič (1) SP (1) Šprint – k (1) Sapporo, 22.02.07
3. Petra Majdič (2) OI (1) Šprint – k (2) Vancouver, 17.02.10 3. Petra Majdič (3) SP (2) Šprint – p (1) Oslo, 24.02.11 3. Vesna Fabjan (1) OI (2) Šprint - p (2) Sochi, 11.02.14 2. Ekipa-ž (Višnar/Lampič) (1) SP (3) Šprint - k (3) Seefeld, 24.02.19 3. Anamarija Lampič (1) SP (4) Šprint - k (4) Oberstdorf, 25.02.21 3. Ekipa-ž (Urevc/Lampič) (2) Šprint-p (3) Oberstdorf, 28.02.21 1. Petra Majdič (1) Šprint (1) 07/08
2. Petra Majdič (2) Šprint (2) 08/09 3. Petra Majdič (3) Šprint (3) 10/11 4. Anamarija Lampič (1) Šprint (4) 20/21 VEČ DISCIPLIN:
3 Petra Majdič (SP Trondheim, 30kmTrondheim, SP Stockholm 08/09) 2 Petra Majdič (SP Davos, SP Dusseldorf 08/09) ENA DISCIPLINA: 4 Petra Majdič SP (Valdidentro, Lahti, Trondheim, Stockholm 08/09) 3 Petra Majdič SP (Kuusamo, Davos, Dusseldorf 08/09) *podatek za Lausegerja je napačen, ker je šlo za kvalifikacije
|
NORDIJSKA KOMBINACIJA
EKIPNE ZMAGE V ŠPRINTU:
01. Ulricehamm, 07.02.21 (Urevc / Lampič) |
SLOVENSKI USPEHI
-
ZMAGE, MEDALJE, GLOBUSI
-
SLOVENSKE LEGENDE
-
FREESTYLE
<
>
01. Dejan Košir (1) PSL (1) Kreischberg, 18.01.97
02. Dejan Košir (2) PSL (2) Graechen, 10.01.98 03. Dejan Košir (3) PVS (1) Ischgl, 03.12.00 04. Dejan Košir (4) PSL (3) Schoenried, 10.01.01 05. Dejan Košir (5) PVS (2) Valle Nevado, 08.09.01 06. Dejan Košir (6) PVS (3) Whistler, 10.12.01 07. Dejan Košir (7) PVS (4) Mt. St. Anne, 14.12.01 08. Dejan Košir (8) PVS (5) Alpe d`Huez, 11.01.02 09. Tadej Valentan (1) BA (1) Kreischberg, 27.01.02 10. Dejan Košir (9) PSL (4) Bad Gastein, 29.01.02 11. Dejan Košir (10) PVS (6) Tandadalen, 06.12.02 12. Dejan Košir (11) PSL (5) Bad Gastein, 06.01.04 13. Matevž Petek (1) BA (2) Winterberg, 05.02.05 14. Matevž Petek (2) BA (3) Winterberg, 28.01.06 15. Matevž Petek (3) BA (4) Milano, 04.02.06 16. Matevž Petek (4) BA (5) Stockholm, 11.11.06 17. Rok Flander (1) PVS (7) San Vigilio, 13.12.06 18. Rok Flander (2) PVS (8) Soelden, 20.10.07 19. Rok Flander (3) PSL (6) La Molina, 20.01.08 20. Marko Grilc (1) BA (6) London, 30.10.10 21. Rok Flander (4) PVS (9) Telluride, 16.12.10 22. Žan Košir (1) PSL (7) Bad Gastein, 12.01.13 23. Rok Marguč (1) PVS (10) Arosa, 10.03.13 24. Žan Košir (2) PSL (8) Bad Gastein, 09.01.15 25. Žan Košir (3) PVS (11) Asahikawa, 28.02.15 26. Žan Košir (4) PSL (9) Asahikawa, 01.03.15 27. Tim Mastnak (1) PVS (12) Scuol, 10.03.18 28. Tim Mastnak (2) PVS (13) Carezza, 13.12.18 29. Žan Košir (5) PVS (14) Pyeongchang, 16.02.19 30. Tim Mastnak (3) PVS (15) Secret Garden, 23.02.19 31. Žan Košir (6) PVS (16) Rogla, 06.03.21 32. Gloria Kotnik (1) PVS (17) Cortina d`Ampezzo, 17.12,22 |
2. Dejan Košir (1) SP (1) VS (1) Madonna di Campiglio, 22.01.01
1. Dejan Košir (2) SP (2) PVS (1) Kreischberg, 13.01.03 2. Matevž Petek (1) SP (3) BA (1) Whistler, 21.01.05 1. Rok Flander (1) SP (4) PVS (2) Arosa, 16.01.07 3. Rok Flander (2) SP (5) PSL (1) Arosa, 17.01.07 2. Rok Marguč (1) SP (6) PVS (3) La Molina, 19.01.11 3. Rok Marguč (2) SP (7) PSL (2) La Molina, 22.01.11 1. Rok Marguč (3) SP (8) PSL (3) Stoneham, 27.01.13 3. Žan Košir (1) OI (1) PVS (4) Sochi, 19.02.14 2. Žan Košir (2) OI (2) PSL (4) Sochi, 22.02.14 3. Tim Kevin Ravnjak (1) SP (9) HP (1) Kreischberg, 17.01.15 3. Rok Marguč (4) SP (10) PSL (5) Kreischberg, 22.01.15 2. Žan Košir (3) SP (11) PVS (5) Kreischberg, 23.01.15 3. Žan Košir (4) OI (3) PVS (6) Pyeongchang, 24.02.18 2. Tim Mastnak (1) SP (12) PVS (7) Park City, 04.02.19 2. Tim Mastnak (2) OI (4) PVS (8) Peking, 08.02.22 3. Gloria Kotnik (1) OI (5) PVS (9) Peking, 08.02.22 1. Dejan Košir (1) PVS (1) 2001/02
2. Žan Košir (1) PVS (2) 2014/15 3. Žan Košir (2) PSL (1) 2014/15 4. Žan Košir (3) SK (1) 2014/15 5. Tim Mastnak (1) PVS (3) 2018/19 2 Dejan Košir (PVS Whistler, Mt. St. Anne 01/02)
2 Matevž Petek (BA Milano, Winterberg 05/06) 2 Žan Košir (PVS, PSL Asahikawa 14/15) |
01. Saša Farič (1) SX (1) Saas Fee, 23.11.03
02. Saša Farič (2) SX (2) Grindenwald, 06.03.08 03. Filip Flisar (1) SX (3) Alpe d`Huez, 11.01.12 04. Filip Flisar (2) SX (4) Bischofswiesen, 26.02.12 05. Filip Flisar (3) SX (5) Grindenwald, 10.03.12 06. Filip Flisar (4) SX (6) Telluride, 13.12.12 07. Filip Flisar (5) SX (7) Idre Fjall, 13.02.16 08. Filip Flisar (6) SX (8) Innichen, 21.12.16 09. Filip Flisar (7) SX (9) Innichen, 22.12.16 |
1. Filip Flisar (1) SP (1) SX (1) Kreischberg, 25.01.15
1. Filip Flisar (1) SX (1) 11/12
|
SLOVENSKI USPEHI
-
ZMAGE, MEDALJE, GLOBUSI
-
EKIPNI DOSEŽKI
-
SLOVENSKE LEGENDE
<
>
ŠTAFETA NA STOPNIČKAH (5):
2. Ruhpolding 11/12 (mix - SP), 3. Nagano 96/97 (m), 3. Antholz 01/02 (m), 3. Oberhof 04/05 (ž), 3. Ruhpolding 05/06 (ž) |
DVA NA STOPNIČKAH:
01. Ostersund, 21.02.03 (1.Marič, 3.Dolenc) |